Бициклијада

Објављено петак, 29 септембар 2017

Ученици наше школе учествовали на бициклијади поводом Међународног дана без аутомобила

У петак 22. септембра на бициклијади која је организована поводом Међународног дана без аутомобила учествовало је 13 ученика 7. и 8. разреда ОШ "Свети ђакон Авакум". Ученици су у пратњи наставника Александра Тутуновића и Ивана Рвовића организовано возили од школе до центра Чачка где је уследио старт организоване вожње улицама града. Облачно време и температура од око 15°С нису спречили групу од око 100 бициклиста да покажу да је наш град бициклистички град. Имали су за циљ да скрену пажњу на то да Чачак има највише аутомобила по броју становника у Србији. Само у периоду од 2010. до 2015. године број путничких аутомобила је порастао са 26860 на 29071 (8,2 %).

Циљ ове акције је био да се ученицима наше школе бицикл представи као најбоље еколошко превозно средство и да се упознају са саобраћајним прописима и вожњом бицикле у условима великих градских гужви.

bic1

bic2