Публикације

• Школство у Трнави, историја образовања и школе, 1993. године
  • школски лист Трнавска ружа - први број издат је 2005. године, излази годишње. Овај лист пружа прилику ученицима да реализују своје креативне и стваралачке активности, али и оправдава потребу да се садашњим, али и будућим ученицима ове школе приближи дуга историја школе са њеним знаменитим наставницима, а и ученицима.
  • сарадња са завичајним друштвом "Трнава" из Београда на издавању часописа Врело
  • сарадња са завичајним друштвом "Трнава" из Београда на издавању књиге Свезнање о Трнави аутора Др Ранка Симовића - књига је настала на основу готово укупне литературе и докумената о Трнави, на основу истраживања и разговора са онима који шта знају и памте, ако и на основу личних сећања и консултација аутора књиге. Представља биографски лексикон, јер обухвата велики број Трнаваца пре свих из прошлости, а у најкраћем помиње и које све фамилије (презимена) има Трнава. Желећи да од заборава сачува што више иоле значајних личности, аутор такође жели да скоро досељено становништво упозна са прошлошћу и личностима средине, да би је боље упознали и да се у њу потпуније и лакше укључе.