АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ ПРОГРАМА ,,SHARE“

Објављено среда, 15 јун 2016

Наша школа је у оквиру овог програма гостовала у ОШ ,,Слободан Секулић“ из Ужица, дана 22.4.2016. године где су нас домаћини школе дочекали и водили кроз разне активности које ће нам помоћи у даљем раду и унапређивању наше праксе.

Активности у оквиру посете су биле веома пажљиво осмишљене и планиране, тако да смо пуно тога новог видели разменили искуства и идеје. Домаћини су били веома љубазни и предусретљиви, нудећи нам објашњења, помоћ и мотивацију за наставак сарадње.

Садржај активности је био следећи:

-Упознавање са личном картом школе

-Тематски дан ,,Дан планете земље“ у 6. разреду (интегративна настава: физика, биологија, географија)

-Часови предмета Чувари природе у другом разреду,

-Час Српског језика у оквиру тематског дана ,,Дан планете земље“

-Час Математике у оквиру тематског дана ,,Дан планете земље“

-Презентација досадашњих искустава о реализацији пројеката и давање смерница за писање и конкурисање

-Презентација вршњачких обука из области: превенција насиља, оцењивање, природне науке

-Презентација облика сарадње са родитељима. Презентација начина организације припрема за завршни испит

-Презентација коришћења платформе Edmodo, Geogebre, електронске збирке у настави

-Презентација асоцијативног учења у настави

-Унапређење инклузивне праксе

Захвални смо нашим домаћинима на љубазности, стрпљењу и сарадњи и надамо се новим дружењима.

Учесници у пројекту професори, наставници, педагог и директор наше школе

New Image1